Kmetijski priključki – raznolika ponudba kmetijske mehanizacije

Za uspešno obdelovanje zemeljskih površin potrebujemo ne samo dober traktor, pač pa tudi več kmetijskih priključkov. Kmetijski priključki omogočajo obdelovalcem površin ustrezno delovanje in so nujni, v kolikor se kmetijstva resno lotevamo. Na voljo je več traktorskih priključkov različnih proizvajalcev – za nakup izbranega artikla pa se odločamo na podlagi kakovosti ter drugih lastnosti izbranega priključka. 

Kmetijski priključki so razdeljeni v več kategorij; sem sodijo prikolice, kosilnice, obračalniki, nakladalniki, zgrabljalniki in balirke, gnojevke, trosilci … Brez  vsega neštetega si težko predstavljamo, da bi v sodobnih časih še obdelovali večje travnate in druge površine. Za nakup le-teh pa se odločamo tudi na podlagi cene izdelka.

Kmetijski priključki, nujni za obdelovanje travnatih površin

Brez uporabe kosilnic, osnovnega traktorskega priključka, si ne moremo predstavljati košnje večjih travnatih površin. Izbiramo lahko med različnimi kosilnicami: sprednjo in zadnjo kosilnico oziroma kombinacijo le-teh, pozorni pa moramo biti tudi na druge specifike. Poleg kosilnice potrebujemo tudi obračalnik, zgrabljalnik, balirko ter nakladalno prikolico. Omenjeni kmetijski priključki zagotavljajo ustrezno delovanje na večjih travnikih.

Kmetijski pripomočki za obdelovanje travnatih površin so obračalniki
Kmetijski priključki, ključni za obdelovanje travnatih površin so tudi obračalniki pokošene trave.

Obračalnik s svojimi vrtavkami omogoča ustrezno obračanje pokošene trave. Kvalitetni obračalniki so narejeni tako, da se pokošena trava ne navija na sama kolesa ter je tako zagotovljeno nemoteno delovanje. Zgrabljalniki so nujni za spravljanje pokošene (in posušene) trave – narejeni so tako, da zajamejo pokošeno in tako omogočajo optimalno delovanje. Če se odločimo, da bomo pokošeno travo shranili za zimo, in pokošeno spravimo v bale, potrebujemo tudi ustrezno balirko. Le z uporabo omenjenih kmetijskih priključkov bomo ustrezno spravili krmo. 

Ostali kmetijski priključki

Poleg traktorskih prikolic, kmetijskega priključka, brez katerega si ne znamo predstavljati opravljanje večjega dela, morajo večji kmetovalci poskrbeti tudi za druge kmetijske priključke, kot sto npr. trosilci in cisterne. 

Ko omenjamo cisterne, lahko rečemo, da obstajajo enoosne, tandem ali pa tridem cisterna. Razlikujejo se tudi glede na tip črpalke – nekatere imajo npr. vakuumsko črpalko. Trosilci pa so namenjeni enakomernemu trošenju mineralnih gnojil.

kmetijski priključki - trosilec mineralnih gnojil
Med različne vrste kmetijskih priključkov štejemo tudi trosilce mineralnih gnojil.

Kmetijski priključki so torej raznoliki in omogočajo učinkovito delovanje vsakega obdelovalca večjih površin. Če imamo večje travnate površine, ne moremo mimo tega, da kupimo kosilnico, obračalnico, balirko, zgrabljalnik in nakladalko. Za nakup se odločamo na podlagi naših želja, potreb ter finančne zmogljivosti.

Traktorske prikolice – temeljni kmetijski priključek

Kmetje in drugi obdelovalci površin za svoje delo nujno potrebujejo ustrezno strojno opremo oziroma kmetijsko mehanizacijo. Poleg zmogljivega in kvalitetnega traktorja pa je nujen nakup ustreznih kmetijskih priključkov. Osnoven del kmetijske mehanizacije brez katerega si ne znamo predstavljati samega delovanja nekega kmetovalca, pa so zagotovo traktorske prikolice.

Traktorske prikolice so nujen kmetijski pripomoček. Brez uporabe traktorske prikolice si težko predstavljamo, da bi lahko opravili kakšno večje delo, kot je npr. prevoz peska, zemlje, lesa ali katerega koli drugega tovora. Obstaja več vrst prikolic različnih proizvajalcev, med seboj pa razlikujejo glede na velikost in nosilnost ter namen uporabe.

Uporabnost traktorskih prikolic

Traktorske prikolice so izjemno uporabne in vsestranske. Z uporabo le-teh si olajšamo delo oz. brez njih določenih stvari sploh ne bi mogli opraviti. Delo, ki si ga zadamo, je tako hitro in učinkovito opravljeno. Z njimi lahko prevažamo kmetijske pridelke, zemljo, gnoj, kamenje in drug tovor. Uporabne niso samo za kmetijske obdelovalce, pač pa tudi za druga dela.

Traktorske prikolice za prevažanje različnega tovora
Traktorske prikolice delimo na enoosne in dvoosne prikolice ter tandem prikolice, uporabne pa so za prevažanje različnega tovora.

Prikolice se med seboj razlikujejo glede na velikost in nosilnost. Nekatere prikolice lahko prevažajo večje količine tovora – na podlagi naših potreb se torej odločamo za nakup traktorske prikolice z izbrano nosilnostjo. 

Raznolikost traktorskih prikolic

Različni proizvajalci ponujajo široko ponudbo traktorskih prikolic. Smiselno je, da se odločimo za nakup kiper prikolice – tako lahko prav s pomočjo nagiba prikolice poenostavimo razkladanje tovora, ki ga prevažamo. Seveda se za nakup traktorske prikolice odločamo tudi na podlagi cene prikolice ter drugih, nam pomembnih, specifik.

Naslednja generacija traktorskih prikolic – produkcija, specifikacije in uporaba

V grobem lahko traktorske prikolice delimo na enoosne in dvoosne prikolice ter tandem prikolice. Enoosne prikolice so enostaven, okretne in priročen kmetijski pripomoček. Uporabne so za prevažanje različnega tovora. Če prevažamo težji tovor, je smiselno izbrati dvoosno prikolico. Tandem prikolice so vsestransko uporabne prikolice, ki se lahko do neke mere povsem prilagodijo uporabniku ter tako zagotavljajo optimalno delovanje v najkrajšem možnem času. Prednost tandem prikolice je tudi v tem, da lahko razkladanje tovora do neke mere prilagodimo našim željam. 

Traktorske prikolice so vsestranski kmetijski priključek, brez katerega si ne moremo predstavljati opravljanje zahtevnejšega dela. Na voljo je raznolika ponudba traktorskih prikolic različnih proizvajalcev, za nakup pa se odločimo na podlagi kakovosti izbranega izdelka, ustreznosti prikolice ter cene.

Objave iz iste kategorije:

You may also like...